Darmowe gry Hot Spot 77777
W strukturze organizacji funkcjonuje Centrum Badań i Rozwoju. Firma współpracuje z ponad 100 inżynierami. Silnie angażuje się w działania na rzecz podwyższenia jakości kształcenia w obszarze edukacji branżowej. Współpracuje z uczelniami i szkołami zawodowymi, utworzyła kilka klas patronackich oraz jest autorem podręczników m.in. Honorowym gościem podczas otwarcia sali był Ryszard Florek, prezes FAKRO i jednocześnie absolwent plinko WIL PK.
- Finalistów sesji będzie można także spotkać podczas Naukowej Sesji Mistrzów, która zwieńczy odbywającą się na Politechnice w ten weekend Ogólnopolską Konferencję Kół Naukowych „NAOKOŁO” (organizowana razem z Forum Uczelni Technicznych).
- W tunelu Laboratorium Inżynierii Wiatrowej Politechniki Krakowskiej oraz tunelu Katedry Inżynierii Lądowej, Chemicznej i Środowiska Uniwersytetu Genueńskiego (DICCA – University of Genoa Wind Tunnel).
- W inauguracji nowego roku we wtorek 15 października 2024 r.
- – Takim młodym ludziom Politechnika Krakowska ma wiele do zaoferowania.
Naukowcy z Politechniki Krakowskiej ponownie wśród TOP 2% najbardziej wpływowych na świecie
W publikacjach na łamach ówczesnych gazet poruszany był problem ograniczonych możliwości kształcenia młodzieży i zbyt małej liczby inżynierów w Polsce. Znalezione w archiwum Izydora Stella-Sawickiego dokumenty dowodzą, że sprawa utworzenia politechniki w Krakowie była w następnych latach przedmiotem dyskusji w środowisku akademickim i w kręgach przemysłowych. Poświęcone posiedzenie profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczej i Akademii Sztuk Pięknych; posiedzenie, po którym pozostał sporządzony przez Izydora Stella-Sawickiego odpis protokołu (2 strony maszynopisu formatu A4), z datą 18 lipca 1931 r. Datę 18 czerwca 1938 roku nosi wyciąg z protokołu Rady Wydziału Górniczego Akademii Górniczej. W dokumencie pojawia się kwestia powołania komisji mającej zająć się utworzeniem politechniki w Krakowie.
Silnik spalinowy zasilany wodorem. 29 stycznia prezentacja innowacyjnego rozwiązania z PK
W dziewiętnastej edycji SONATY do Narodowego Centrum Nauki wpłynęło 1148 wniosków, spośród których do finansowania zakwalifikowano 218 projektów na kwotę ok. 252,4 mln zł. Ze strony PK w prowadzenie kształcenia zaangażowani są eksperci Katedry Energetyki Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki, współpracujący z uczelnią praktycy z przemysłu i zagranicznych instytutów badawczych. – Kierunek „energetyka jądrowa” wykształci specjalistów gotowych do pracy w całym sektorze energetyki, także konwencjonalnej, na krajowym i zagranicznych rynkach. Pamiętajmy, że Polska jest otoczona elektrowniami jądrowymi w krajach naszych sąsiadów, mocno rozwinięte pod tym względem są też Stany Zjednoczone, Francja czy Korea Południowa. Specjaliści tej branży będą coraz bardziej potrzebni na całym świecie – zaznacza dr hab.
Politechnika Krakowska i Southern Taiwan University of Science and Technology wspólnie dla rozwoju technologii OZE
Oprócz systemu, który ma wyróżniać się wysoką dokładnością i stabilnością pomiaru, partnerzy projektu przeprowadzą także pilotażowe wdrożenie badawczej wersji rozwiązania. Projekt „System automatycznego ważenia pojazdów w ruchu” (WIM-PL) jest realizowany w ramach programu Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków – GOSPOSTRATEG. Partnerzy przedsięwzięcia podpisali z NCBR umowę na jego realizację w ciągu 3 lat. – Uniwersytet Jagielloński posiada rozbudowaną i mocno rozproszoną infrastrukturę IT, dlatego zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa cyfrowego sieci, systemów oraz danych wytwarzanych i użytkowanych przez pracowników oraz studentów jest kluczowe. Udział w projekcie krakowskich uczelni pozwoli Uniwersytetowi w osiągnięciu tego celu.
Dostarczyć planistom, projektantom i inwestorom wartościowej wiedzy do projektowania nowych osiedli, modernizacji istniejących czy wznoszenia nowych budynków (zwłaszcza wysokich). Na podstawie badań ekspertów z Politechniki można m.in. Oceniać efektywność proponowanych rozwiązań już na wczesnym etapie procesu decyzyjnego w wymiarze programowym, planistycznym i projektowym. Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, z potężnymi tunelami aerodynamicznymi i inną autorsko zaprojektowaną i skonstruowaną aparaturą badawczą, służy też do analiz wpływów środowiskowych i klimatycznych na ludzi, budowle i ich konstrukcje – np.